Monday, January 30, 2023
Google search engine
HomeЗДРАВЈЕ И ФИТНЕСПриведено лице со лажен ковид сертификат

Приведено лице со лажен ковид сертификат

На 13.02.2022 година во 00.45 часот, во СВР Охрид приведен е А.И.(20) од охридското село Лескоец. При контрола на угостителски објект во Охрид, извршена во содејство со Државниот пазарен инспекторат, беше констатирано дека тој користи лажен ковид-сертификат за извршена имунизација. Против него ќе биде поднесена соодветна исправа.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments