Monday, January 30, 2023
Google search engine
HomeМАКЕДОНИЈААлбанец затекнат при извршување кражба во плац за авто делови

Албанец затекнат при извршување кражба во плац за авто делови

На 24.04.2022 во 14.40 часот на локалниот пат с.Велешта-с.Долна Белица, струшко, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода Х.А.(56) од Република Албанија. Тој бил затекнат при извршување кражба во плац за авто делови. Одземениете предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments