Monday, January 30, 2023
Google search engine
HomeОХРИДГрадоначалникот Пецаков учесник на програмата за размена на политички лидери која се...

Градоначалникот Пецаков учесник на програмата за размена на политички лидери која се одржува во САД

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, заедно со портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева, како претставници на ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО се учесници на програмата за размена на политички лидери подржана од Амбасадата на САД во Македонија и имплементирана од Американскиот Совет на млади политички лидери (American Council of Young Political Leaders)

“Продуктивна средба со Douglas Heye, служел на водечки комуникациски позиции во Претставничкиот дом и Сенатот на Соединетите Американски Држави, како и директор за комуникации на Републиканскиот Национален Комитет. Оваа програма се фокусира на теми што се однесуваат на демократско владеење, креирање политики, изборни и судски системи и активно граѓанство. Програмата промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД, објави Митева на Фејсбук.

Извор охрид24.мк

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments